Tenisový klub MILO Olomouc

Správce tenisového areálu č. 2, tel.: 772 721 581

E-mail: tenismilo@gmail.com

Web: https://www.tkmilo.cz/

Umístění družstev TK MILO OLOMOUC v soutěžích družstev pořádaných SmTS v roce 2019:

kategorie minitenis:

• 3. místo v Memoriálu Zdeňka Kocmana (31. 8., Přerov)

kategorie babytenis:

• TK Milo Olomouc "A" -  6. místo v Oblastní přebor sk.

kategorie mladší žactvo:

• TK Milo Olomouc "A" - 2. místo v Oblastním přeboru, sk. B
  • TK Milo Olomouc "B" - 8. místo v Oblastním přeboru. sk. B, a tedy sestup do nižší soutěže
  • TK Milo Olomouc "C" - 1. místo v Oblastním soutěži I. tř. sk. D, a tedy postup do vyšší soutěže

kategorie starší žactvo:

• TK Milo Olomouc "A" - 6. místo v KADET TOUR –  O  Pohár prezidenta ČTS (nejvyšší soutěž)
  • TK Milo Olomouc "B" - 4. místo v Oblastním přeboru sk. B
  • TK Milo Olomouc „C"  - 6. místo v Oblastním soutěži I. tř., sk. B

kategorie orost:

• TK Milo Olomouc "A" - 1. místo v LIZE JUNIOR TOUR, a tedy postup do Extraligy – O pohár prezidenta ČTS  (nejvyšší soutěž)
  • TK Milo Olomouc "B" - 3. místo v Oblastním soutěži sk. D

kategorie dospělí:

• TK Milo Olomouc "A"- 8. místo v Severomoravské divizi, a tedy sestup do nižší soutěže

Práce s mládeží

Tenisová školička

• V roce 2019 se učilo základům tenisu v naší klubové školičce na 110 dětí (přibližně jako loni).Na trénincích klubové školičky se podíleli: Simona Rýdel, Jan Perůtka, Otakar Spáčil, Karel Fuglík, FIlip Nerušil, Kateřina Sisková, Sylva Štefková, Eva Tomajková.

• Probíhají individuální tréninky, skupinové tréninky a kondiční tréninky.
  • Během prázdninových měsíců probíhá několik tenisových kempů pro naše závodní hráče i pro začínající děti.
  • V letní sezóně 2019 a zimní sezóně 2019/20 bylo uspořádáno dohromady 13 turnajů ve všech mládežnických věkových kategoriích. Organizaci všech turnajů zajišťoval šéftrenér klubu Jan Perůtka.

Tradiční akce

• Proběhl 6 . ročník MILO WHEELCHAIR CUP 2019 za účasti nejlepších českých a slovenských tenistů.
  • O prázdninách proběhly 4 proběhly 4 kempy. Dva pro závodní hráče pod vedením 6 trenérů a dva kempy pro školičku pod vedením 5 trenérů a z řad pomocníků a závodních hráčů. Účast na každém kempu byla 20-25 dětí.
  • Podzimní kondiční soustředění v Lipové-lázních se uskutečnilo 26.-31. října. Celkem 16 hráčů pod vedením Jana Perůtky, Josefa Kynčla a Markéty Kulhánkové.
  • Trenéři TK zorganizovali pro děti mikulášské odpoledne, kterého se zúčastnilo 30 dětí a řada rodičů.
  • Pro rekreační hráče byl uspořádán 7. ročník celosezónní soutěže ve dvouhře mužů a žen MILO OPEN, závěrečný Svatováclavský Milo Cup a MILO Open.

Stanovení úkolů, plánů a revize pro rok 2020

• cílem v soutěžích družstev bude především co nejlepší umístění v rámci stávajících úrovní
  • MILO WHEELCHAIR CUP (7. ročník, 30.-31. května)
  • nábor do tenisové školičky